Maahantuonti Agri-Kymi Oy

Tempo-maansiirtovaunut maatilojen töihin

Vankat Tempo-maansiirtovaunut on suunniteltu suomalaisen maatilan perustöihin. Ne on valmistettu parhaita eurooppalaisia materiaaleja ja komponentteja käyttäen. Pitkäaikainen kokemus, tarkka suomalainen suunnittelu ja laatuun panostava valmistus varmistavat, että Tempon maansiirtokärrystä on sinulle hyötyä pitkälle tulevaisuuteen.

Ominaisuudet

  • Maansiirtovaunuja on saatavilla kantavuudeltaan viisi kokoluokkaa: 10, 12, 14, 16 ja 18 tonnia
  • Suorakaiteen muotoinen vääntöjäykkä runko
  • Kiinteälaitainen teräslava – tiivis ja tukeva rakenne
  • Hiipivä ja käännöissä etummaisia pyöriä keventävä sekä järeä ADR-keinuteliakselisto
  • Hydraulisesti avautuva ja alhaalla mekaanisesti lukkiutuva takalaita
  • Vetoaisan kumivaimennus vakiona 14 t, 16 t ja 18 t -malleissa
  • Pikakiinnitteiset kasettityyppiset korokelaidat lisävarusteena
  • TAKUU 2 VUOTTA!

Tempo on omiaan maanajokärrynä tai soravaununa. Suorakaiteenmuotoinen ja kolmella poikkipalkilla jäykistetty leveä nelikulmaputkipalkkirunko kestää reilusti kuormitusta ja kippauksen aiheuttamaa vääntöä. Kaikissa Tempo-maansiirtovaunuissa on vakiona keinuteli. Hiipivä telirakenne takaa miellyttävän menon epätasaisemmassakin maastossa.

Tempo-maansiirtovaunuissa on hydraulisesti ylösnouseva takalaita. Lisävarusteena on saatavana lisälaidat (0,7 m, 0,85 m tai 1,85 m) sekä rullapeite.

Lisälaidat 0,70 m

Lisälaidat 0,85 m

Rehulaidat 1,85 m

Vertaile tuotteita - tekniset tiedot

  • MSV10

  • MSV12

  • MSV14

  • MSV16

  • MSV18

Avaa vertailu
MSV10MSV12MSV14MSV16MSV18
Kantavuus (t)1012141618
Tilavuus (m3)5,467,58,710
Tilavuus lisälaidat 0,7m (m3)10,9121517,418,5
Tilavuus lisälaidat 0,85m (m3)12,213,416,718,920,7
Tilavuus lisälaidat 1,85m (m3)--27,531,632,9
Omapaino (kg)19502150330040504500
Kokonaispituus (m)5,65,66,47,157,15
Leveys (m)2,22,42,552,552,55
Kuormauskorkeus (m)1,651,751,952,052,2
Lavan pituus (m)3,923,924,725,425,42
Lavan leveys (m)2,02,22,282,282,28
Lavan korkeus (m)0,70,70,70,70,8
Lavan pohja (mm)55566
Pohjan materiaaliS355S355Strenx®Strenx®Hardox®
Laidan paksuus (mm)44444
Laidan materiaaliS355S355S355S355Strenx®
KippisylinteriNAS-4NAS-4NAS-6NAT-72XNAS-7
Öljyn tarve (l)11,111,116,019,233,0
Runkopalkki (mm)160x80x6200x80x6250x150x5250x150x6250x150x8
Pyörännavat (ADR)6-pulttia6-pulttia8-pulttia10-pulttia10-pulttia
Napa-akselin vahvuus (mm)70709090100
Jarrut-EtupyörilläEtupyörilläEtupyörilläEtupyörillä
Aisan jousitus--OnOnOn
Rengasvaihtoehdot400/60-15.5
19.0/45-17
400/60-15.5
19.0/45-17
500/50R17
550/45-22.5
550/45-22.5
600/50R22.5
600/50R22.5
710/40R22.5
710/45R22.5
Hydraulinen takalaita
  • Hydraulisesti avautuva ja alhaalla mekaanisesti lukkiutuva takalaita.
  • Viljaluukku ja soraketjut
Vakaa kippaus
  • Laadukkaat kippisylinterit takaavat optimaalisen kippauksen ja vääntöjäykkä runko tekee kippauksesta vakaata
Lava
  • Taaksepäin levenevä lava tyhjentyy nopeasti
Vetoaisan kumivaimennus
  • 14-18t malleissa

Pyydä tarjous tai kysy lisää tuotteesta



    Kysy lisää asiantuntijalta

    Agri-Kymi logo

    Agri-Kymi maahantuo ja myy traktorikäyttöisiä työkoneita ja perävaunuja maatilojen ja koneyrittäjien käyttöön. Tuomme markkinoille ratkaisuja, jotka ovat kustannustehokkaita, laadukkaita ja järkevästi hinnoiteltuja. Laajasta valikoimastamme löydät myös varaosat ja tarvikkeet.

    Tutustu

    Samuli Lindeman

    Tuotetuki
    020 743 2047
    samuli.lindeman@agrikymi.fi

    Ajankohtaista

    26.11.2021

    Koneurakointiyrittäjä panostaa huoltoon ja ajantasaiseen kalustoon »

    22.11.2021

    Tempo-paalivaunu on helppo kuormata ja kulkee hyvin »

    12.11.2021

    Tempo-yleisperävaunu on maatilan monikäyttöinen tilaihme »

    Maahantuonti Agri-Kymi Oy

    Kaupinkatu 4, 45130 Kouvola

    Seuraa meitä somessa

               

     

    Copyright © 2021 Agri-Kymi Oy
    '